Dështon ‘ëndrra’ për një jetë më të mirë në Angli, 23-vjeçari shqiptar arrestohet teksa kujdesej për hashashin me vlerë mbi 250 mijë paund

deshton endrra per nje jete me te mire ne angli 23 vjecari shqiptar arrestohet teksa kujdesej per hashashin me vlere mbi 250 mije paund
deshton endrra per nje jete me te mire ne angli 23 vjecari shqiptar arrestohet teksa kujdesej per hashashin me vlere mbi 250 mije paund

Një i ri shqiptar u kap duke u kujdesur për 505 bimë kanabisi, me një vlerë të mundshme prej 250,000 £ në një shtëpi në Angli.

Sipas mediave të huaja, i riu është identifikuar si Indrit Spata, 23 vjeç i cili kishte disa vite që ndodhej në Mbretërinë e Bashkuar nga Shqipëria.

Shtëpia ku i riu u gjet duke u ‘kujdesur’ për bimët, ishte izoluar mirë dhe kati i sipërm ishte shndërruar në një fabrikë kanabisi “shumë të sofistikuar”.

I riu ndodhet tashmë në duar te autoriteteve dhe pritet që të dalë para gjykatës. Në raportin për të, specifikohej se në momentin e arrestimit, i riu ka qenë i veshur me rroba të shtrenjta dhe syze të një firme të njohur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts