Dështon marrëveshja me Britaninë e Madhe, Izraeli do t’i hedhë 1 milion vaksina “Pfizer”

Më shumë se 1 milion doza të vaksinës “Pfizer” që po mbahen në Izrael dhe të cilave do t’u skadojë afati në fund të muajit korrik, mund të përfundojnë në kosh mbeturinash, si pasojë e dështimit të një marrëveshjeje me Britaninë e Madhe.

Izraeli ia kishte ofruar këto doza Britanisë, si pjesë e planit për shkëmbim me po të njëjtat doza të vaksinave që vendi pritet t’i marrë nga “Pfizeri” në shtator.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.