Dështuan të vrisnin të riun në Elbasan, lihen në burg Briken Rusta dhe Emanuel Rrapushi

deshtuan te vrisnin te riun ne elbasan lihen ne burg briken rusta dhe emanuel rrapushi
deshtuan te vrisnin te riun ne elbasan lihen ne burg briken rusta dhe emanuel rrapushi

Janë lënë në burg Briken Rusta dhe Emanuel Rrapushi, të cilët kishin planifikuar të vrisnin Mariglen Hidën në Elbasan.

Kujtojmë se Rusta nuk ka mundur që ta kryejë vrasjen dhe në lagjen “Qemal Stafa”, në rrugën “Tomorr Sinani”, ka hedhur armën e zjarrit në rrugë dhe është larguar, por u identifikua dhe pas 4 ditësh u vu në pranga.

Edhe Emanuel Rrapushi, 24 vjeç u la në burg, pasi nuk ka kallëzuar krimin për armën dhe drogën e gjetur në banesë e Boiken Bahitit, ku u ushtruan kontrolle menjëherë pas tentativës për vrasje.

Këtij të fundit ju gjetën në banesë 1 armë zjarri automatik PMSH, municion luftarak, rreth 300 gramë lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një radio si të Policisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts