Detaje nga megaopracioni, mes të arrestuarve edhe Astmer Bilali, pjesë grupit kriminal “Bajri”

Nga megaopracioni i Policisë së Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë të shtrirë në disa qytete është dhe Astmer Bilali, pjesë e grupit kriminal “Bajri”. Lajmi konfirmohet nga BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Astmer Bilali dyshohet si personi kryesor që vrau Fatbardh Licin në vitin 2018 si dhe për sulm ndaj trajnerit Ernest Gjoka në vitin 2019. Sakaq, ish-boksieri, pjesë e grupit të Bajrajve, është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Nga megaopracioni i shtrirë në Tiranë, Shkodër dhe Kukës janë arrestuar biznesmeni i njohur Pëllumb Gjoka dhe ish-drejtori i Forcave Operacionale, Oltion Bistri, Xhevahir Lita dhe drejtuesi i Prokurorisë së Rrethit Kukës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts