Detaje të reja/ “Bandat njiheshin me njëri-tjetrin”, shtypi grek për ekzekutimin e 6 shqiptarëve në Lucë: Autorët i zunë në pritë viktimat

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e 6 shqiptarëve në Lucë të Greqisë.

Sipas asaj që shkruan shtypi grek, autorët i kishin ngritur pritë viktimave, si dhe njiheshin me njëri-tjetrin. Nga informacionet paraprake rezulton se targat e automjetit tip “Ford” janë false dhe ishin ngjitur me një shirit në mënyrë provizore.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen  sotme në Artemisë, pranë Lucës, ku 6 shqiptarë u ekzekutuan me 25 plumba, ndërsa autoritete greke janë duke hetuar rastin.

Ndërkohë pala greke është duke shtuar masat e kontrollit në aeroporte dhe në kufijtë greko-shqiptar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts