Detaje të reja mbi urdhër-arrestet e SPA/ Kush janë ish-zyrtarët e bashkisë së Durrësit të arrestuar sot

detaje te reja mbi urdher arrestet e spa kush jane ish zyrtaret e bashkise se durresit te arrestuar sot
detaje te reja mbi urdher arrestet e spa kush jane ish zyrtaret e bashkise se durresit te arrestuar sot

SPAK ka lëshuar sot urdhër-arreste sa për të paktën 5 ish-zyrtarë të bashkisë së Durrësit. Gazetarja Klodiana Lala raporton se ish-zyrtarët kanë qenë pjesë e Zyrës së Urbanistikës, njëri prej të cilëve është identifikuar si A.Q., ish-drejtori i urbanistikës si dhe Fiqiri Faruku.

Personat e tjerë për të cilët është kërkuar urdhër-arresti janë ish- specialistë.

Kujtojmë se SPAK kërkoi edhe arrestimin e ish-kreut të kësaj bashkie Vangjush Dako, i cili vetëm pak më parë është vetëdorëzuar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Urdhër-arrestet e SPAK i referohen rasteve të korrupsionit, lidhur me një pallat të ndërtuar në qendër të qytetit, i cili u dëmtua gjatë tërmetit.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts