DETAJET/ Vrasja e kandidatit për kryetar komune në Pejë dhe zyrtarit të PDK-së, dyshohet se viktimat qëlluan njëri-tjetrin me armë, i plagosur dhe…

Të tjera detaje të reja dalin dritë në lidhje me krimin që tronditi mbrëmjen e sotme Pejën
Të vrarë mbetën kandidati për kryetar të Pejës nga PDK, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati nga po kjo parti për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe për një moment kanë sulmuar njëri-tjetrin. Dyshohet se Ademaj e Kadriaj kanë hapur zjarr ndaj njëri-tjetrit, duke mbetur të vrarë.

I plagosur nga të shtënat e armëve ka mbetur vëllai i Astrit Ademajt, Avniu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *