Detektivi që tmerroi qytetin amerikan, vrau tre persona dhe “kyçi” në shtëpi banorët, dalin pamjet

Për orë të tëra banorët e Austin në Teksas janë tmerruar nga një person, që pasi vrau tre persona në një zonë afër një qendre tregtare, u zhduk nga vendngjarja ende i armatosur.

Forca të shumta policie, të FBI dhe të forcave speciale, ndodheshin në zonë, nga momenti që fillimisht u mendua për një akt që mund të lidhej me terrorizmin, por më pas ngjarja mori dimensione familjare, edhe pse identiteti i viktimave nuk bëhet ende i ditur.

Por forcat e policisë kanë identifikuar autorin, Stephen Broderick, një ish-detektiv në kontenë e Travis.

Një vit më parë, Broderick u akuzua për dhunë seksuale ndaj një të mituri.

Me orë të tëra autoritetet paralajmëruan banorët e zonës veriperëndimore të qytetit që të mbeteshin në shtëpi, por fatmirësisht sipas autoriteteve nuk ekziston më një rrezik i përgjithshëm, edhe pse ende duhen zbardhur arsyet dhe dinamikat e vrasjes së shumëfishtë.

Auto 640 0 607d1819291771618811886
Auto 640 0 607d1819291771618811886
Auto 640 0 607d18125f7c61618811889
Auto 640 0 607d18125f7c61618811889

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *