“Deti është i madh, ka shumë dallgë, do të vdesim të gjithë”, anija me 95 emigrantë rrezikon të mbytet, thirrja urgjente për autoritetet italiane

Të paktën 95 persona ndodhen në emergjencë urgjente në ujërat ndërkombëtare.

Denoncimi ka ardhur nga Alarm Phone, i cili përmes Twitter-it” shkruan se motori i një anijeje me emigrant ka dalë jashtë funksionit dhe kërkohet shpëtim i menjëhershëm i tyre.

Organizata, e cila mbledh thirrje emergjence nga Mesdheu, lëshon apelin për rojet bregdetare italiane dhe forcat e armatosura malteze.

Telefoni i alarmit raporton gjithashtu disa fjali të kërkesës për ndihmë të marra nga emigrantët, të cilët aktualisht ndodhen në ujërat ndërkombëtare në Mesdheun qendror.

“Deti është i madh, valët janë shumë të larta, varka është e vogël. Do të vdesim të gjithë së shpejti, nëse nuk dërgoni ndihmë. Ju lutemi, dërgoni dikë, ka shumë ujë në varkë”, lexohet në Twitter.

https://pbs.twimg.com/media/E0W00N3WYAEBH4Y?format=jpg&name=small
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.