Dezinfektues dhe në namaz të ndarë, sërish në një Ramazan ndryshe (FOTO)

13 Prilli shënoi nisjen e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Miliona besimtarë në të gjithë botën, sot, i janë nënshtruar agjërimit dhe e kanë privuar veten nga konsumimi i ushqimeve dhe pijeve në një interval të caktuar kohorë.

Por ky i këtij viti, është Ramazani i dytë në një kohë pandemia, e besimtarët janë detyruar t’i nënshtrohen rregullave të reja.

Në fotografitë e mëposhtme, të shkëputura nga shumë vende të botës, shihen besimtarë duke falur namazin, por të ndarë për shkak të rregullave të vendosura nga COVID-19, në disa foto shihen punonjës duke dezinfektuar xhamitë, por edhe ambiente të tëra që të transmetojnë energjinë e mirë dhe pozitivitetin që të pasqyron ky muaj.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.