Dhëndri i ish-deputetit të PS Arben Ndoka, arrestohet në Itali me urdhër të SPAK. Kush është Arian Tuku, i cili tentoi të vriste Aleks Ndrekën dhe Durim Bamin

dhendri i ish deputetit te ps arben ndoka arrestohet ne itali me urdher te spak kush eshte arian tuku i cili tentoi te vriste aleks ndreken dhe durim baminNë kuadër të operacionit të SPAK ku u lëshuan rreth 50 urdher arreste dhe u goditën disa grupe kriminale, në bashkëpunim me Interpol është arrestuar në Itali, Arian Tuku.

Arben Ndoka Arian Tuku

Nga hetimet e SPAK rezulton se Tuku, 36 vjeç nga Lezha, ka tentuar të vrasë Aleks Ndrekën. Gjithashtu ai ka siguruar kushtet për të kryer vrasjen e Durim Bamit.

36-vjeçari Arian Tuku është dhëndri i Arben Ndokës, ish-deputetit të PS-së, i cili po ashtu është në kërkim pasi ndaj tij SPAK ka lëshuar urdhër-arrest.

‘Leksi i Druve’ ka pasur përplasje të forta me ish-deputetin Ndoka.

Po sipas SPAK, në 2020 ai ka trafikuar në Mal të Zi 168 kg kanabis sativa të cilat janë sekuestruar nga autoritetet malazeze.

‘Nga hetimet e kryera nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar rezulton se shtetasi Arian TUKU, djali i Zef dhe Veranikës, i datëlindjes 02.02.1988 në Lezhë, më datë 01.12.2020 ka tentuar të vrasë shtetasin Aleks Ndreka.

Gjithashtu ky shtetas ka siguruar kushtet dhe mjetet materiale për të kryer vrasjen e shtetasit Durim BAMI. Më datë 03.11.2020, ai ka trafikuar në Mal të Zi 168 kg kanabis sativa të cilat janë sekuestruar nga autoritetet malazeze.

Veprat e mësipërme janë kryer prej tij në një formë të veçantë bashkëpunimi, atë të një grupi të strukturuar kriminal.’-njofton SPAK.

Hetimet e SPAK nisën pas transkriptimeve të bisedave përmes kodeve ‘Sky’ që këta persona përdornin me njëri-tjetrin.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts