Dhia sjell në jetë të voglin në mes të flakëve në Turqi, fermeri rrezikon jetën për t’i shpëtuar

Një ngjarje e ëmbël është shënuar në Antalia.

Një kec i vogël ka ardhur në jetë mes flakëve masive, në një nga zonat më të goditura nga zjarret në Turqi. Mediat vendase e kanë cilësuar këtë si një mrekulli.

Sercan Bayat u kthye në fermën e tij disa orë pasi ishte evakuuar për shkak të zjarreve në pyje. Ai doli që andej me kecin e porsalindur.
Pasi autoritetet u kërkuan vendasve të evakuoheshin, Bayat rrezikoi jetën e tij për t’i lënë kafshët e tij të lira për t’i çuar në një zonë të hapur.

“Kafshët tona janë më të dashura për ne se çdo gjë tjetër. Unë nuk mund t’i lija pas”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *