“Dhimbje dhe trishtim”/ Basha për sulmin me armë të autobusit me nxënës në Kosovë: Shërim të shpejtë të plagosurve! Autorët të vendosen para drejtësisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për sulmin me armë ndaj autobusit me nxënës në Deçan të Kosovës. Kryedemokrati ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave.

basha

Basha, me anë të një postimi në rrjete sociale i uron shërim të shpejtë nxënësve që kanë mbetur të plagosur nga kjo ngjarje e rëndë.

Ai thotë se autoritetet duhet të bëjnë gjithçka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë së autorëve të këtij krimi makabër.

“Dhimbje dhe trishtim për ngjarjen e sotme në Deçan. Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Shërim të shpejtë nxënësit që po merr ndihmën mjekësore. Jam i sigurt se autoritetet do bëjnë gjithcka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër” – shkruan Basha.

Në përditësim…

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.