“Dhimbje e krenari”, Albin Kurti: Vetëflijimi dhe sakrifica e Jasharajve është epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Krerët shtetërorë  në Kosovë kanë bërë sot homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Kryeministri Albin Kurti tha se vetëflijimi e sakrifica e familjes Jashari janë vet epopeja e UÇK-së. “Në Prekazin heroik e historik kthehemi e rikthehemi që të kujtojmë çmimin dhe rrënjët e lirisë që e gëzojmë. Të gjithë duhet të vijnë në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts