“Dhimbje koke” për Andrea Pirlon, lojtari juventin rezulton pozitiv me COVID-19

SHPËRNDAJE

Lajm i keq për Juventusin dhe Andrea Pirlon, mbrojtësi Merih Demiral ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Mbrojtësi bardhezi ka qenë i grumbulluar me kombëtaren turke për ndeshjet e Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022”.

demiral

23-vjeçari i cili ishte ndalur në 11 mars pas një dëmtimi muskulor, por un nis drejt kombëtares së tij sepse thuhej se ishte rikuperuar. Sipas mediave italiane mbrojtësi turk do të marrë një udhëtim drejt Torinos nën masa të rrepta të sigurisë shëndetësore dhe do të qëndrojë i vetë-izoluar deri sa tamponi i tij të rezultojë negativ.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.