“Dhimbje koke” për Brdariç, Vllaznia në ndeshjen ndaj Tiranës humbet lojtarin e rëndësishëm
Humbja me Kukësin do t’i rëndojë Vllazninë edhe për ndeshjen e javës së shtatë, pasi trajneri Brdariç nuk do të ketë të gatshëm kapitenin Erdenis Gurishta ndaj Vllaznisë.

GURISHTA

Në minutën e 66-të ka një faull taktik të kapitenit Gurishta që ndërhyn ndaj Ndrecës.

Gjyqtari e ndëshkon me karton të verdhë dhe shkodrani plotëson numrin katër të të verdhëve dhe automatikisht është i pezulluar për bardheblutë.

Përveç kapitenit, trajneri Brdariç nuk do të ketë në dispozicion edhe mesfushorin Mustedanagiç, i cili në fund të sfidës me verilindorët u ndëshkua me karton të kuq.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.