“Dhimbje! Nuk ka fjalë për këtë tragjedi”- Edi Rama reagon mbi aksidentin ku humbën jetën 45 shqiptarë. Ja mesazhi i kryeministrit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me tragjedinë e rëndë të ndodhur në Bullgari, ku pas aksidentit të një autobusi humbën jetën 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. 

rama kolazh

“S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku kanë humbur jetën thuajse të gjithë udhëtarët…

Dhimbje💔“, shkruan Rama në një postim në rrjetet sociale.

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në një konferencë për mediat në Bullgari ka deklaruar se në autobus po udhëtonin 53 persona dhe të gjithë viktimat janë moshë e re mes tyre edhe 12 fëmijë.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.