Dhjetëra qytetarë përfunduan në spital të helmuar, dalin analizat e ujit të pijshëm në Bulqizë

dhjetera qytetare perfunduan ne spital te helmuar dalin analizat e ujit te pijshem ne bulqizeShërbimi i Epidemiologjisë dhe Shëndetit Mjedisor në Bulqizë ka bërë të njohur rezultatet e analizave të ujit të pijshëm në Bulqizë, pasi dhjetëra qytetarë përfunduan në spital një ditë më parë me shenja helmimi.

ambulanca-1-780x405-1-840x440

Sipas analizave të kryera, ka rezultuar se uji është i konsumueshëm. Mësohet se mostra për kryerjen e analizave është marrë në shtatë vende të ndryshme dhe të analizuara mikrobiologjikisht nuk ka rezultuar të ketë ndotje bakterologjike.

Kujtojmë se fillimisht u dyshua për një përzierje mes ujit të pijshëm dhe ujërave të zeza.

Disa prej personave u paraqitën në spital me siptomat, e diarres, të vjellave dhe temperaturë.

bulqize uji i pijshme raporti

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts