Dhuna barbare nga fisi Rraja në Krujë, reagon ministri Çuçi: Askush nuk është mbi ligjin

Ministri Bledi Çuçi ka reaguar për ngjarjen në Krujë, ku dy persona u dhunuan nga fisi Rraja. Ministri Çuçi thekson se pamjet e dhunës në Krujë janë të papranueshme dhe se askush nuk është mbi ligjin, duke shtuar se autorët nuk do t’i shpëtojnë përgjegjësive.

Ndër të tjera shprehet se Policia e Shtetit ka kryer kontrolle në banesat e të dyshuarve, 4 persona janë arrestuar dhe po punohet për kapjen e 3 të tjerëve të përfshirë në ngjarje.

REAGIMI:

Të rënda e të papranueshme pamjet e dhunës në Krujë. Askush nuk është mbi ligjin dhe s’mund t’u shpëtojë përgjegjësive në asnjë rrethanë. Policia e Shtetit ka ushtruar kontroll të imtësishëm në banesat e të dyshuarve, ka arrestuar 4 persona sot herët në mëngjes dhe po punon për kapjen sa më parë të 3 të tjerëve të përfshirë në ngjarje. Çdo insinuatë tjetër s’ka lidhje me të vërtetën dhe me punën e Policisë së Shtetit për të çuar autorët përpara drejtësisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts