Dhuna ndaj 3-vjeçarit në çerdhe në Kosovë/ “I thashë nipit ‘kallëzomë’, por qante”, gjyshi: Djali ende i frikësuar, pres drejtësi

dhuna ndaj 3 vjecarit ne cerdhe ne kosove i thashe nipit kallezome por qante gjyshi djali ende i frikesuar pres drejtesi
dhuna ndaj 3 vjecarit ne cerdhe ne kosove i thashe nipit kallezome por qante gjyshi djali ende i frikesuar pres drejtesi

Gjyshi i 3-vjeçarit të dhunuar në një çerdhe private në Kosovë ka treguar se vogëlushi është ende i traumatizuar.

Ai tha për emisionin “Me zemër të hapur” në News24 të moderatores dhe autores Evis Ahmeti se pret drejtësi.

“Inshalla qoftë rasti i fundit ky. Jam gjysh i shumë nipërve dhe mbesave, dhe nuk dua që të dëgjoj keq për asnjë. I besoj drejtësisë dhe shpresoj që të vihet në vend e drejta. Djali është ala i shqetësuar, pasi vajza ende nuk ka shkuar në punë. Djali është i shqetësuar, i zbehtë. I thash; kallëzoj gjyshit dhe ai nis të qajë. Nuk ka dashur hiç të flasë, qan. Me kohën me psikologë, do i kalojmë të gjitha. Ajo është e shqetësuar shumë, si ndal dot lotët.”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts