Dhuna ndaj gazetarëve dhe trupave të KFOR, Kurti: Prokuroria të mos qëndrojë pasive para grupeve kriminale serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për mediat foli për trazirat në veri të vendit dhe dhunën e ushtruar nga grupet serbe ndaj policisë, trupave të KFOR dhe gazetarëve. Kurti u shpreh se Prokuroria duhet të marrë masa për krimet e kryera, teksa shtoi se një ndër kushtet e para që duhet të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts