Dhuna ndaj gazetarëve në Leposaviç, reagon Rohde: Brutaliteti i skenave, tronditës! Lista Serbe duhet të reagonte

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar pas sulmeve që i janë të bërë të premten gazetarëve dhe kameramanëve në komunën e Leposaviçit. Përmes një postimi në Twitter ai ka shkruar se brutaliteti i dhunës fizike është tronditës. Sipas tij, për këtë akt brutal do të duhej të reagonin edhe përfaqësuesit e Listës […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts