Dhuna ndaj KFOR, reagon deputetja britanike: Bandat serbe në veri të Kosovës po paguhen dhe armatosen me armë nga Beogradi

Kryetarja e Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin e Britanisë së Madhe, Alicia Kearns, ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës, ku u plagosën 25 trupa të KFOR-it. Me anë të një postimi në Twitter, deputetja britanike ka deklaruar se grupet kriminale të serbëve në veri po paguhen nga […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts