Dhuna në Kuvendin e Kosovës, reagon PDK-ja: Gjithçka nisi nga Besnik Bislimi, qeveria duhet të shkoj në shtëpi

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar për ngjarjen e paprecedentë në Kuvendin e Kosovës, ku situata percipitoi në dhunë. Në një komunikate për mediat, PDK ka akuzuar zv/kryeministrin Besnik Bislimi se ishte i pari që nisi përleshjen, duke sulmuar me shishe Mërgim Lushtakun. PDK-ja ka kërkuar që kjo qeveri të shkojë në shtëpi, dhe vendi […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts