Dhunuan barbarisht emigrantët, SHBA tërheq oficerët e kalorsisë në kufirin me Teksasin

Patrulla Kufitare e SHBA do të ndalojë përdorimin e kalorësisë së saj rreth qytetit të vogël të Rio Grande, Teksas.

Ministri i Brendshëm Alejandro Mallorca informoi drejtuesit e organizatave për të drejtat civile se ne nuk do të përdorim më kuaj në Rio Grande. Lajmi është bërë i ditur nga  zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki.

Sipas saj kjo masë po merret përkohësisht

Në disa fotografi, të bërë të dielën nga një fotograf i AFP-së, rojet kufitare shihen duke dhunuar dhe tërhequr me forcë emigrantët  në anën amerikane të Rio Grande , një kufi natyror midis dy vendeve pranë Del Rio.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com