Dhurata perfekte sipas shenjës zodiakale, sugjerime nga astrologia Liza Gjika

Të dashuruarit i kushtojnë një vëmendje të veçantë njëri-tjetrit për Shën Valentin. Dhuratat e personalizuara tregojnë përkushtim, ndërsa marrin një vlerë tjetër kur përshtaten me natyrën dhe shenjën zodiakale të partnerit.

Liza Gjika, astrologe, e ftuar nĂ« “Vila24”, moderuar nga Brunilda Lahe, ka pĂ«rcjellĂ« njĂ« sĂ«rĂ« propozimesh pĂ«r tĂ« njohur edhe “pikat e dobĂ«ta” tĂ« secilit lidhur me gurĂ«t e metalet qĂ« i shkojnĂ« çdo shenje, ndĂ«rsa kĂ«rkon qĂ« tĂ« shmanget parfumi si dhuratĂ«, sepse simbolizon ndarjen.

Dashi
Astrologia Gjika sugjeron tĂ« dhurohet diamant i kuq i cili shĂ«rben pĂ«r t’u dhĂ«nĂ« forcĂ« e dinamikĂ« si edhe ari i kuq i pĂ«rzier me bronx. KĂ«to detaje ndikojnĂ« nĂ« qetĂ«simin e tyre dhe i bĂ«n mĂ« tĂ« logjikshĂ«m.

Demi
Guri pĂ«rkatĂ«s Ă«shtĂ« safiri blu dhe metal, ari i verdhĂ« 18- karatĂ«sh. Duke i kombinuar, demi merr forcĂ« tĂ« jashtĂ«zakonshme dhe besim nĂ« vetvete. DemĂ«t e marrin kĂ«tĂ« ide dhurate si njĂ« shenjĂ« se e njihni mirĂ« dhe dĂ«shironi t’i surprizoni.

Binjaket
NĂ«se doni qĂ« binjakĂ«t tĂ« ndihen mirĂ« pĂ«r ShĂ«n Valentin, duhet t’u dhuroni bizhu me gurĂ« agata smerald, ndĂ«rsa si metal, preferojnĂ« arin e bardhĂ«. Ata ndihen tĂ« mĂ« bindur nĂ« vetvete dhe ligjĂ«rimi i tyre do jetĂ« mĂ« i rrjedhshĂ«m. BinjakĂ«t ndihen tĂ« vlerĂ«suar me kĂ«to zgjedhje.

Gaforrja
Gaforret ndikohen nga Hëna dhe guri që u përket është perla. Metali që shkon më shumë me këtë shenjë është argjendi. Duke i patur të dyja, këta persona prekin lumturinë e tyre.

Luani
Dhurojini një bizhu me gurë rubini një luani e do shihni sa i sigurtë e dinamik do jetë jetë ai. Forca dhe energjia e këtij guri vepron tek luanët. Metali i patjetërsueshëm i tyre është vetëm ai në ngjyrë të verdhë.

Virgjeresha
Guri i safirit blu ose tĂ« verdhĂ« prek direkt delikatesĂ«n e virgjĂ«reshave pĂ«r ShĂ«n Valentin. PĂ«r t’i bĂ«rĂ« tĂ« ndihen me njĂ« besim tĂ« fortĂ« tek vetja, sugjerohet metali i verdhĂ« i cili ka edhe veprim teraupetik tek shĂ«ndeti i tyre.

Peshorja
Me një shenjë që ruan balancat, siç janë peshoret kërkohet të bëni shumë kujdes në përzgjedhjen e dhuratave. Perfekt do ishte guri i opalit dhe metalet duhen kombinuar. Do shkonte shumë mire ari i bardhë me arin e verdhë, madje këshillohen të jenë të dyja bashkë.

Akrepi
PĂ«r tĂ« “ulur” tentakulat thumbuese tĂ« njĂ« akrepi ju bĂ«n shumĂ« punĂ« dhurata me gurĂ« onix beril. Do ishte njĂ« zgjedhje simpatike njĂ« pĂ«rzierje e arit tĂ« kuq me bronx. AkrepĂ«t kĂ«shtu gjejnĂ« maturinĂ« dhe gurĂ«t e metalet u veprojnĂ« edhe si terapi.

Shigjetari
Jepini besim e forcë një shigjetari duke u dhuruar për Shën Valentin gurë topaz turkuaz. Të lindurit në këtë shenjë do sëmuren më pak duke i surprizuar me metale të verdha, pasi ndikojnë direkt në shëndetin e tyre.

Bricjapi
Që një bricjap të ngjitet gjithmonë e më lart në karrierë, dhurata ideale do ishte një diamant i zi. Metalet që janë brenda shijeve të tyre janë ari i bardhë e i verdhë.

Ujori
Shën Valentini, një ditë e shënuar si kjo në intimitet e bën edhe më të afërt një partner ujor duke u dhuruar bizhu me gurë granad e metale si ari i bardhë i verdhë. Këta ndikojnë në gjendjen e tyre duke i ndihmuar në ecjen e gjatë e të menduarit thellë që i karakterizon.

Peshqit
Qe të mbani të palëkundur peshqit, dhurojini gurë ametis aquamarine. Këta persona kanë shumë nevojë për siguri e besim. Terapia e shëndetit funksionin perfekt tek peshqit me metale si ari i verdhë apo edhe i bardhë.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.