“Dhurata të Pashkëve nga Putin”/ 6 raketa ruse bombarduan Odesën, humbin jetën 3 persona

dhurata te pashkeve nga putin 6 raketa ruse bombarduan odesen humbin jeten 3 persona
dhurata te pashkeve nga putin 6 raketa ruse bombarduan odesen humbin jeten 3 persona

Zyrtarët ukrainas dënuan sulmet me raketa ruse në qytetin port jugor të Odesës me një zyrtar që i denoncoi si “dhurata të Pashkëve nga Putin” ku tre persona u  vranë.

Anton Gerashchenko, një këshilltar i ministrit të punëve të brendshme të Ukrainës, tha se forcat ruse lëshuan të paktën gjashtë raketa lundrimi në Odesa.

“Banorët e qytetit dëgjuan shpërthimet në lagje të ndryshme të qytetit. Këto ishin sulmet me raketa si dhe puna e sistemit tonë të mbrojtjes ajrore,” tha ai.

Gerashchenko shtoi se të paktën një raketë kishte rënë dhe shpërtheu, ndërtesat e banimit u goditën dhe një person u dogj brenda makinës së tyre në oborrin e njërës prej ndërtesave. Në një përditësim të mëvonshëm, ai tha se të paktën tre ishin të vdekur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts