Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak dhe Escobar takohen në Bruksel

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka pritur në një takim në Bruksel, të dërguarin e SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Lajçak bëri të ditur se me Escobarin kanë diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi. Glad to welcome my colleague and good friend ???????? DAS Escobar to Brussels. Together with our teams, we […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts