Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak udhëton drejt Beogradit, takim me presidentin Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nesër në Beograd do të takohet me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak.

Javën e kaluar në Bruksel, Lajçak ka biseduar me kryenegociatorët e Prishtinës dhe Beogradit në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi dhe Petro Petkovic.

Në Bruksel janë mbajtur dy takime të Grupit Punues për zgjidhjen e çështjes së targave.

Përfaqësuesi Special i BE-së javën e kaluar pati takime të veçanta edhe me ministrat e Punëve të Jashtme të Serbisë, Nikolla Selakovic, Malit të Zi, Gjorgje, Raduloviç dhe Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com