Dialogu në Bruksel/ Pas tensioneve e krizave disa mujore, çfarë pritet nga takimi Kurti-Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të ulën sërish përballë njëri-tjetrit në tryezën e dialogut, këtë të enjte më 14 shtator. Mbajtjen e këtij takimi e ka konfirmuar ditë më parë, Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell. Pas situatës që u krijua […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts