Dialogu Prishtinë-Beograd/ “Jeta vazhdon”, Albin Kurti: Jam i gatshëm të takohem me Vuçiçin. Kur të më thërrasin…

dialogu prishtine beograd jeta vazhdon albin kurti jam i gatshem te takohem me vucicin kur te me therrasin
dialogu prishtine beograd jeta vazhdon albin kurti jam i gatshem te takohem me vucicin kur te me therrasin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka deklaruar se është i gatshëm që të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Ai tha se është gati kurdo që të caktohet takimi i radhës.

Kurti ka deklaruar se në takimin e sotëm me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, kanë diskutuar për kornizën e përgjithshme të marrëveshjes dhe zbatimin e asaj për energjinë në veri.

“Kur të na thërrasin jemi të gatshëm që të zhvillojmë takimin e radhës, por në ndërkohë duhet të vijmë në arat që punohen, në çerdhet që na dhurohen. Jeta vazhdon”, deklaroi Kurti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts