Dialogu Prishtinë-Beograd, SHBA e prerë: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

Senatori amerikan Chris Murphy, ka thënë të enjten në Beograd se, Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap përpara, për të cilin, duhet të jenë krenare të dyja palët. Megjithatë, ai ka theksuar se marrëveshja duhet të zbatohet shpejt. “Ndonjëherë, është më e lehtë të arrihet marrëveshja, sesa të zbatohet”, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com