Dialogu/ “Ultimatumi” i zyrtarit të DASH: Të shmangen provokimet mes Kosovës dhe Serbisë

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka deklaruar se është e nevojshme që të shmangen provokimet dhe konfliktet mes Kosovës dhe Serbisë. Një deklaratë të tillë, zyrtari amerikan e tha gjatë një bisede telefonike që ka zhvilluar me presidentin e Serbisë, Aleksandçr Vuçiç. Sipas Presidencës serbe, zyrtari i lartë amerikan ka […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts