‘Digju, ndyrësirë, digju’/ Ukrainasit shkatërrojnë sistemin raketor rus (VIDEO)

Gazetari ukrainas Illia Ponomarenko ka publikuar një video në rrjetin social Twitter ku shihet se si një sistem raketor rus u shkatërrua në Ukrainë.

I frustruar me pushtimin rus, Ponomarenko krahas videos shkruan ‘digje, ndyrësirë, digje’.

Ndryshe, sot po shënohet dita e gjashtë prej kur Ukraina u sulmua nga Rusia, ndërsa ukrainasit nuk po e dorëzojnë vendin e tyre.

Rusia është bërë edhe më agresive në 24 orët e fundit.

Ka sulmuar veçanërisht kryeqytetin Kyiv dhe Kharkiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.