“Diplomacia amerikane në kolaps”, Grenell: Administrata e Biden nuk duhet të injorojë popujt e Ballkanit

Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka komentuar marrëveshjen e arritur në Bruksel për targat. Grenell ka shkruar se njerëzit në Ballkan nuk duhet të injorohen nga presidenti Biden dhe ekipi i tij.

Në një replikë në “Twitter” ndaj ish-ministres së Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, Grenell ka shkruar se në Uashington po vazhdon në injorohet kolapsi i diplomacisë së SHBA-së.

“Gazetarët në DC vazhdojnë të injorojnë këtë kolaps të diplomacisë dhe udhëheqjes amerikane. Populli i Ballkanit nuk duhet të injorohet nga Joe Biden dhe ekipi i tij”, ka shkruar ai.

Grenell
Grenell

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *