“Diplomacia perëndimore në lëvizje për dialogun Kosovë-Serbi”, analiza e DW: Lajçak gjen mirëkuptim për të çuar përpara kërkesat e BE-së

Diplomatë perëndimorë vihen serish në lëvizje për ta bindur Prishtinën dhe Beogradin që të ulin tensionet dhe të zbatojnë në praktikë kërkesat e Bashkimit Evropian për shtensionimin e situatës në veri të Kosovës. Pas vizitës në Beograd dhe Prishtinë të kryeministrave të Holandës dhe Luksemburgut, në Prishtinë shkoi të marten në mbrëmje edhe ndërmjetësi i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts