Diplomati austriak: Kosova po përjeton krizën më të rrezikshme që nga shpallja e pavarësisë

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka thënë se Kosova aktualisht po përjeton krizën më të rrezikshme që nga shpallja e pavarësisë në vitin 2008 dhe se gjërat lehtë mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shkatërrojnë gjithçka që u arrit në dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës nën kujdesin e Bashkimit Evropian në dhjetë vitet e fundit. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts