Disfata e Kombëtares në ndeshjen e tretë, MARCA: Spanja me 10 ndryshime triumfoi ndaj “kuqezinjve”. Për herë të parë nga viti 2008…

disfata e kombetares ne ndeshjen e trete marca spanja me 10 ndryshime triumfoi ndaj kuqezinjve per here te pare nga viti 2008

Kombëtarja “kuqezi” nuk ia doli të merrte të paktën një pikë përballë Spanjës, për të vazhduar për të shpresuar për një kualifikim të mundshëm si një nga të tretat më të mira.

Torress

Prestigjozja spanjolle MARCA, shkruan se “Furia e kuqe” ia doli të triumfoi përballë Shqipërisë me 10 ndryshime në formacion.

Spanja ka fituar tre ndeshjet e saj në grup për herë të parë që nga viti 2008, kur fitoi turneun.

Shqipëria pati disa raste të mira për të shënuar gol me Asllanin e Brojën, por portieri Raya u tregua në lartësinë e duhur për t’i siguruar Spanjës përfundimin e fazës së grupeve pa pësuar gol.

Dështimi i Shqipërisë për të mposhtur Spanjën nënkuptonte se Anglia, Franca dhe Holanda garantuan kualifikimin në fazën eliminatore.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts