Diskutime mbi çështjet e Mesdheut Lindor/ Macron, Draghi dhe Sanchez mbërrijnë në Athinë ditën e nesërme

Ditën e nesërme kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis do të mirëpresë drejtuesit e EuroMed7 .

Sipas orarit zyrtar, Presidenti francez Emanuel Macron, kryeministri spanjoll Pedro Sanchez , homologu i tij italian Mario Draghi , kryeministri i Maltës Robert Abella dhe të tjerë do të marrin pjesë në punën e Samitit .

Çështjet e Mesdheut Lindor, kriza klimatike, mbrojtja civile dhe zhvillimet në Afganistan do të jenë në axhendën e EuroMed7.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.