Diskutime në Kuvendin e Kosovës për situatën në Veri, Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin, nëse ka pajtueshmëri mund ta…

Kryeministri Albin Kurti deklaroi se ka prezantuar një draft-vizion për çështjen e asociacionit, të cilin mund ta thellojë nëse ka pajtueshmëri. Gjatë fjalimit të tij në Kuvend, teksa u pyet nga deputetja e PDK-së Ariana Musliu-Shoshi nëse ka filluar puna për hartimin e draftit të Asociacionit dhe nëse e ka formuar ekipin për ta bërë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts