Disney+ vjen në Shqipëri

disney vjen ne shqiperi
disney vjen ne shqiperi

21:00 31/01/2022

Verën e 2022-it, në skemë përfshihet i gjithë rajoni

Gjigandi botëror i kinematografisë, Disney, do të vijë në Shqipëri me platformën Disney+ gjatë Verës 2022, si një skemë zgjerimi në rajon e kontinente të tjera. Disney+ u krijua në Nëntor të vitit 2019 për të rivalizuar platforma të ngjashme si HBO, Hulu apo AppleTV dhe gëzoi sukses të gjerë tek përdoruesit.

Mbi 118 milionë të tillë janë të abonuar në gjithë vendet ku operon. Më së shumti, për përmbajtjet origjinale që kanë të bëjnë me “Marvel” dhe atë të lidhur me sagën e “Star Ëars”.

Për sa i përket Ballkanit, thuajse i gjithë rajoni përfshihet në skemë. Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Greqia dhe Serbia do të gëzojnë platformën Disney+ që prej Verës 2022.

Territore të tjerë zgjerimi janë edhe vendet e Evropës, të cilat nuk ishin përfshirë fillimisht. Më pas, vend do të gjejë edhe në një pjesë të vendeve aziatike, afrikane dhe atyre të Amerikës së Jugut.

Hyrja në gjithë Evropën ndërkohë shihet edhe si më e rëndësishmja nga ana e Disneyt. Kontinenti është shumë i populluar dhe duke parë suksesin e filmave nga Marvel në ekranin e madh, pritet të ketë një fluks të mirë edhe në atë të vogël.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts