“Distanca mes nesh s’është më e nevojshme”, Norvegjia heq kufizimet e mbetura për shkak të COVID-19

distanca mes nesh seshte me e nevojshme norvegjia heq kufizimet e mbetura per shkak te covid 19
distanca mes nesh seshte me e nevojshme norvegjia heq kufizimet e mbetura per shkak te covid 19

Pas Suedisë dhe Danimarkës, Norvegjia ka vendosur të heqë ndjeshëm të gjitha kufizimet e mbetura për Covid-19.

Mes këtyre kufizimeve që hiqen është përdorimi i detyrueshëm i maskës së fytyrës dhe rregullin e distancimit social prej një metri.

“Distanca mes nesh nuk është më e nevojshme”, theksoi kryeministri Jonas Gahr Støre në Oslo. KY i fundit me një gjest simbolik, e vendosi maskën në xhepin e xhaketës.

Mes të tjerash ai tha se varianti Omicron i koronavirusit shkakton ecuri më të lehta të sëmundjes dhe vaksinimet mbrojnë mirë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts