Distria Krasniqi fiton të artën në “Tokio 2020”, Basha përshëndet medaljen olimpike të Kosovës: Krenari!

TIRANË

Kryetari i PD, Lulzim Basha përshëndet medaljen olimpike të Kosovës e fituar në xhudo nga Distria Krasniqi.

Basha ka publikuar në “Twitter” një foto të sportistes kosovare që rrëmbeu medaljen teksa shkruan: Krenari 🇽🇰👐🏻

  • foto galeri
  • foto galeri

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka arritur ta bëjë krenare gjithë Kosovën duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Distria e ka nisur mbarë ditën e parë të “Tokio 2020”, pasi ka fituar tri ndeshjet e para dhe pastaj edhe finalen për ta fituar të artën olimpike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *