Distria Krasniqi i dha medaljen e arit, Kosova surprizon, renditet e katërta në “Tokio 2020”

Sot po zhvillohet dita e dytë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, me disa nga sportet që po zhvillohen.

Pasi ditën e sotme Kosova e siguroi medaljen e artë falë Distria Krasniqit në kategorinë deri në 48 kilogramë ajo renditet në vendin e katërt sa i përket medaljeve nga të gjitha vendet pjesëmarrëse.

Kina prin me katër medalje, tri të arta dhe një të bronztë, e ndjekur nga Japonia me një të artë dhe një të argjendtë. E treta është Korea e Jugut me një të artë dhe dy të bronzta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *