Dita e 100-të e luftimeve me Hamasin, Netanyahu: Po bëjmë gjithçka për të kthyer pengjet në shtëpi

dita e 100 te e luftimeve me hamasin netanyahu po bejme gjithcka per te kthyer pengjet ne shtepi

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka folur në ditën e 100-të të luftës me Hamasin duke u zotuar se do të sjellë në shtëpi të gjithë pengjet e mbetura që mbahen nga militantët në Gaza.

Të paktën 240 pengje u morën nga Hamasi më 7 tetor dhe më shumë se 130 janë ende duke u mbajtur peng.

“Ne po bëjmë gjithçka për t’i kthyer të gjithë në shtëpi. E theksoj, të gjithë, pa përjashtim,” tha Netanyahu.

“Këto përpjekje janë duke vazhduar në çdo kohë, edhe në këtë moment”, theksoi ai.

Deklaratat e tij erdhën pasi mijëra njerëz dolën në Tel Aviv për të mbajtur një tubim 24-orësh, duke i bërë thirrje qeverisë izraelite që të bëjë më shumë për t’i kthyer pengjet në shtëpi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts