Dita e 13 e pushtimit, OKB: Mbi 400 civilë janë vrarë në Ukrainë

Mbi 474 civilë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, sipas shifrave të fundit nga Zyra e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut të martën.

Ndërkohë 861 persona të tjerë janë plagosur në konflikt, duke e çuar numrin total të viktimave civile të raportuara nga OKB në 1,335.

Shifra e vërtetë ka të ngjarë të jetë më e lartë, veçanërisht në territoret ku shumë raporte janë ende në pritje të verifikimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.