Dita e dytë e vizitës në Tiranë, Bill Clinton takim me kryeministrin Edi Rama në rezidencën qeveritare

Ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton ndodhet në Shqipëri në një vizitë zyrtare të nisur pasditen e djeshme me një pritje solemne prej aeroportit “Nënë Tereza” dhe më pas në një ceremoni në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. ku ishin të pranishëm edhe qytetarë të shumtë.

Teksa sot, Clinton po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama.

Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se takimi po zhvillohet në vilën 30, rezidencën qeveritare pranë Kuvendit. Ai po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama në ditën e dytë të vizitës në Tiranë.

Presidenti i 42-të i SHBA-ve u vlerësua dje me “Kordonin e Madh me Yll të Mirënjohjes Publike”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts