Dita e parë si kryetar i LDK, Lumir Abdixhiku shkon tek varri i Rugovës, të premten takon Osmanin dhe Kurtin

KOSOVA

Lumir Abdixhiku e ka filluar ditën e parë si kryetari i ri i LDK duke vizituar varrin e Ibrahim Rugovës.

Abdixhiku madje sot ka refuzuar Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin duke vendosur të parin Presidentin dhe kryetarin e ndjerë historik të Kosovës dhe LDK, Ibrahim Rugovën.
Nga ana tjetër ai do të takohet të premten me Presidenten në detyër dhe kryetarin e LVV për të biseduar për postin e Presidentit.

  • foto galeri
  • foto galeri

Dje Abdixhiku u zgjodh si kryetari i ri i LDK, duke mposhtur në garë Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.