Dita e të Drejtave të Njeriut. Presidenti Begaj, mesazh për 75-vjetorin e Deklaratës Universale

dita e te drejtave te njeriut presidenti begaj mesazh per 75 vjetorin e deklarates universale
dita e te drejtave te njeriut presidenti begaj mesazh per 75 vjetorin e deklarates universale

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z. Bajram Begaj, përcolli sot një mesazh për 75-vjetorin e Deklaratës Universale për të Drejtat e Njeriut.

Presidenti Begaj thekson rëndësinë e anëtarësisë për herë të dytë të Shqipërisë në Këshillin e të Drejtave të Njeriut të OKB-së, si dhe garanton angazhimin e institucioneve shqiptare në mbrojtjen dhe promovimi e të Drejtave të Njeriut.

“Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut- Dokumenti themelor që ka shenjuar historinë e të drejtave të njeriut mbush sot 75 vjet.
Kjo Deklaratë është ideali i përbashkët për t’u arritur nga të gjithë popujt e kombet me qëllim që çdo individ të gëzojë në mënyrë të barabartë dhe pa diskriminin liritë dhe të drejtat themelore njerëzore.
Është një përkim i bukur që në 75 vjetorin e saj, Shqipëria u zgjodh për herë të dytë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së.

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0uka8k6UDv1kSvDvu19bvTwMiVy6rccL4qcSzMvS4xQVomkk8CVgUpfWqbhax8VKyl&id=100083873377379&mibextid=qC1gEa&paipv=0&eav=AfaAtu6IsaifzAwsP4OB-XHo0k-7ivIYu9jX-B6vL4uA-O2G8I6Q4t62x6_GnDrXixc&_rdr

Institucionet tona do të vijojnë të mbrojnë e promovojnë të Drejtat e Njeriut për një botë me liri, drejtësi e barazi për të gjithë” , shkruan Presidenti i Republikës në mesazhin e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts