Dita e Verës/ Tashmë me dizajn të ri, në sheshet kryesore stenda e birrës “Korça” dhe “Kuqalashe”, qytetarët bëjnë gëzuar me pijen e preferuar

dita e veres tashme me dizajn te ri ne sheshet kryesore stenda e birres korca dhe kuqalashe qytetaret bejne gezuar me pijen e preferuar
dita e veres tashme me dizajn te ri ne sheshet kryesore stenda e birres korca dhe kuqalashe qytetaret bejne gezuar me pijen e preferuar

Si çdo vit, në Ditën e Verës, krahas festimeve në kryeqytet nuk mund të mungojë shija e birrës. “Hysenbelliu Group” u përfaqësua me dy birrat autentike shqiptare, me birrën “Korça” dhe birrën “Tirana”, kjo e fundit e përfaqësuar nga birra Kuqalashe.

Stendat e birrave cilësore dhe aq të preferuara u pozicionuan në sheshet dhe akset më të frekuentuara të Tiranës. Vendasit dhe turistët e pranishëm kanë ngritur gotën për të uruar ditët me diell dhe momentet e bukura verore.

Në këtë datë të shënuar marsi, qytetarët janë bashkuar për një festë plot gëzim dhe shije të mirë të Kuqalashes e cila ketë sezon vjen me një dizajn të ri dhe shije tejet cilësore.

Birra “Kuqalashe” është përgatitur me malto speciale që i jep ngjyrën karakteristike, te dallueshme nga te gjitha llojet e tjera te birrave, duke e veçuar atë si birren e vetme te kuqe shqiptare.

Birra “Korça” dhe birra “Tirana”, tashmë janë gati për një sezon të shkëlqyer.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts